Elukindlustus

Elukindlustus on vajalik isikutele, kel on finantskohustused (laen) või lapsed/perekond, kes vajavad kindlustunnet kui peamise sissetuleku toojaga midagi juhtub.

Elukindlustus aitab kohustustega toime tulla siis, kui elu oma ootamatuses läbi õnnetuse, haiguse või surma toob muutused tavapärasesse elukorraldusse.

Elukindlustuse kindlustussumma soovitame valida lähtudes aasta sissetulekust ja see võiks olla vähemalt neljakordne aasta sissetulek. Kui Sul on laenukohustus, võiks kindlustussumma olla laenukohustusest pisut suurem, et pärast laenu tasumist oleks lähedastel võimalus ilma rahaliste raskusteta uue olukorraga kohaneda.


Elukindlustus

 

Kaitsed

Oma kogemusele toetudes teame, et kõige tähtsam on elukindlustuse omamine juhul kui Sul on laenu- või muud finantskohustused ning Sinu pere hakkama saamine sõltub Sinu sissetulekust.

Peamiseks elukindlustuslepingu kindlustuskaitseks on surmajuhtumihüvitis.

Lepingut saab täiendada lisakindlustuskaitsetega. Sõltuvalt kindlustusseltsist pakutakse surmajuhtumi kindlustuskaitse juurde järgmisi lisakindlustuskaitseid:

  • sissetuleku kaotuse hüvitis
  • õnnetusjuhtumikindlustus (surm, invaliidsus, valuraha jne)
  • püsiva või täieliku töövõimetuse kindlustus vm
  • kriitilise haiguse kindlustus

Elukindlustuse kindlustusmakse sõltub eelkõige valitud kindlustussummast ja kindlustatu vanusest. Makset võivad mõjutada ka kindlustatu tervislik seisund, riskiohtlik amet või ekstreemsete harrastustega tegelemine.

Elukindlustusleping sõlmitakse reeglina aastateks, isegi aastakümneteks. Seetõttu mõtle hästi läbi, mis on Sinu jaoks lepingu eesmärk ja vaata, et leping oleks piisavalt paindlik juhuks, kui seda tulevikus siiski muuta on vaja.

Sellest kuidas elukindlustus ja õnnetusjuhtumikindlustus koos toimivad saad täpsemalt lugeda siit.

Tingimused ja lepingu ülevaade

Enne kindlustuslepingu sõlmimist palume tutvuda pakutavate tingimustega.

Peamine kaitse lepingus on surmajuhtum, mille põhjuseks on kindlustatud isiku haigus või õnnetus/trauma ja hüvitis makstakse lähedastele. Soovi korral lisakaitse töövõimetuse korral, mis tuleneb haigusest või õnnetusest.

William Russell tingimused

ERGO Insurance SE tingimused

Kuidas lepingut sõlmida?

Kindlustusspetsialisti abiga leiad enda vajadustest lähtuvalt sobivaima lahenduse. Nõustamise käigus kaardistame Sinu vajadused ja leiame üheskoos just Sulle sobivad lahendused. Kui soovid tulla nõustamisele, palume täita registreerimisvorm. Seejärel võtame Sinuga ühendust, et leppida kokku nõustamise aeg.

Kui oled elukindlustuse lepingu sõlminud, räägi sellest kindlasti ka oma perele. Siis nad teavad, kuhu abi saamiseks pöörduda. Soovi korral saad lepingut igal ajal tasuta muuta või selle lõpetada.

Kuidas valida elukindlustuse kindlustussummat?

Elukindlustuse kindlustussumma soovitame valida lähtudes aasta sissetulekust ja see võiks olla vähemalt neljakordne aasta sissetulek.

  • See annab perele piisavalt aega uue majandusliku olukorraga kohanemiseks. Kui Sinu sissetulekust kaetakse igapäevaseid ühiseid arveid, näiteks kommunaalkulusid, laste huvialaringide tasusid, söögi eest jne, ning ühtäkki see kaob, tekib pere eelarvesse arvestatav puudujääk;
  • Kui Sul on laenukohustus, võiks kindlustussumma olla laenukohustusest pisut suurem, et pärast laenu tasumist oleks lähedastel võimalus ilma rahaliste raskusteta uue olukorraga kohaneda.

Elukindlustuse minimaalne kindlustussumma on 10 000€.

Korduma kippuvad küsimused

K: Kas ma olen liiga vana elukindlustuse sõlmimiseks?

V: Saame pakkuda elukindlustuse lepinguid kuni 60-nda eluaastani.

K: Mis vahe on elukindlustusel ja õnnetusjuhtumikindlustusel?

V: Elukindlustuse leping on laiema kaitsega, kaitstes Sind nii õnnetuse kui ka haiguse korral. Õnnetusjuhtumikindlustuse hüvitis makstakse välja ainult õnnetusjuhtumi tagajärjel.

K: Kui palju maksab elukindlustus kuus?

V: Elukindlustuse makse sõltub eelkõige valitud kindlustussummast ja kindlustatu vanusest. Makset võivad mõjutada ka kindlustatu tervislik seisund, riskiohtlik amet või tegelemine ekstreemsete harrastustega.

K: Kes saab pärast minu surma elukindlustuse hüvitist nõuda?

V: Lepingule märgitud soodustatud isik.

K: Kas elukindlustus katab matusekulud?

V: Ei kata.

K: Kas lepingul võib olla mitu soodustatud isikut?

V: Jah

K: Kas elukindlustuse surmajuhtumi hüvitist makstakse välja ühekordse summana?

V: Jah

K: Kas ma saan oma dokumendid digitaalselt allkirjastada?

V: William Russelli puhul kahjuks digitaalselt allkirjastada ei saa.

K: Kui ma kolin teise riiki, siis kas ma pean sellest teavitama?

V: Kui Sa kolid teise riiki, siis palun anna sellest oma kindlustusmaaklerile teada, et kindlustuskaitse ikka kehtiks pärast riski andmete muutumist.

K: Kui ma vahetan töökohta, kas ma pean sellest teada andma?

V: Jah, et kindlustuskaitse ikka kehtiks pärast riski andmete muutumist.

K: Kui hakkan tegelema spordiga, kas ma pean sellest teada andma?

V: Jah, et kindlustuskaitse ikka kehtiks pärast riski andmete muutumist.