Lastega reisile – mida sisaldab reisitõrkekindlustus?

Reisitõrkekindlustus

Sügis on käes ja sellega seoses ka peagi saabumas uus reisihooaeg. Tihti võetakse enne külma talvetulekut ette üks mõnus lõõgastav puhkus kogu perega, mis tähendab, et reisile võetakse kaasa ka pere kõige nooremad liikmed. Mida aga koos lastega reisimisel peaks silmas pidama? Mis võib juhtuda ja millistel juhtudel aitab reisitõrkekindlustus?

Reisikindlustus on iga aastaga muutunud inimeste jaoks üha olulisemaks ja järjest vähem (kuigi ikka veel) tuleb ette suhtumist „mis minuga ikka juhtub“ ja „ilma kindlustuseta on soodsam“. Sellist mõtlemist ei taha endale lubada eriti just lapsevanemad, sest nad on väga hästi kursis, et koos väikeste inimestega ringi liikudes võib alati juhtuda ootamatusi. Pealegi tahab iga lapsevanem tunda, et probleemide korral on nende perel olemas kindel tagala.

Laps jääb enne reisi haigeks – reisitõrkekindlustus aitab välja!

Lapsed kipuvad mõnikord täpselt enne olulisi sündmusi haigestuma – lapsevanemad teavad, et see on justkui Murphy seadus, mille peale ei oska sageli ei nutta ega naerda. Paraku on lasteaedades ja koolides sügistalvisel hooajal alati liikumas mõni viirus, mis võib välja lüüa kõige ebasobivamal hetkel. Kuidas selleks valmistuda ja kindlustada, et reisirõõmust ilma jäädes ei kaoks vähemalt raha? On ju päris kindel, et haige lapsega reisile minna ei saa.

Kõige kasulikum on KOHE pärast reisi ostu sõlmida nii reisikindlustus kui ka reisitõrkekindlustus. Viimane kuulub sageli reisikindlustuse lisade hulka. Poliisi hind on enamasti sama, sõltumata sellest, kas ostad kindlustuse kohe või alles paar päeva enne reisi. Tasub silmas pidada, et paljudel kindlustusseltsidel algab reisi ärajäämise kaitse 3 päeva pärast poliisi ostmist. Just seepärast tuleks tegutseda ruttu pärast reisi ostu.

Niisiis lastega reisi puhul on reisitõrkekindlustus äärmiselt oluline ja paljud pered võtavadki seda kui osa reisi maksumusest. Reisitõrkekindlustuse hinnad sõltuvad reisi pikkusest, sihtkohast ja maksumusest, kuid kogusumma on sageli üsna mõistlik.

Kas pagasikindlustus on ka vajalik?

Päris kindlasti on tarvis mõelda ka pagasikindlustusele. Kui sul on lastega reisides kaasas näiteks käru, siis on mõistlik igal juhul pagasikindlustus teha, sest kui käruga peaks midagi juhtuma, saad vähemalt hüvitise.

Dokumendid korda!

  • Reisimiseks on vältimatult vajalik, et kõigil pereliikmetel oleks dokumendid laitmatus korras. Sõltudes sihtkohast on iga inimese reisidokumendiks kas ID-kaart või pass. Kuna dokumentide korda saamine võib võtta päris palju aega, tuleks seda teha juba aegsasti. Ka lapsele või beebile passi tegemist ei tohiks jätta viimasele minutile.
  • Euroopa Liidus reisimise puhul on tarvis teha ka EL ravikindlustuskaart – nii täiskasvanutele kui lastele.
  • Kui lapsega koos reisib ainult ema või isa, siis kindluse mõttes võiks teine vanem kirjutada volituse, millega ta kinnitab oma nõusolekut reisiks. Tavaliselt seda dokumenti küll ei küsita, kuid iial ei saa olla kindel, seega tasub ära teha!

Niisiis on lastega reisiks ettevalmistusel olulisi nüansse palju, kuid üks olulisim neist on kindlasti just reisikindlustus. Reisikindlustuse sees võiks olla veel ka vastutuskindustus, mis tähendab, et kahju hüvitatakse siis, kui juhtute seda tegema kellelegi teisele. Väikeste lastega ikka juhtub, seega uuri kindlasti lähemalt ka vastutuskindlustust.

Loomulikult on mõistlik enne kindlustuslepingu sõlmimist võrrelda hindu ja kindlasti üle vaadata kindlustusvälistused. Kindlustusandja võib olla paika pannud olukorrad, mille puhul ta hüvitist ei maksa, kuid mis võivad olla olulised just teie pere jaoks!

Reisikindlustuse teemal loe lisaks kindlustusest ja erinevatest riskidest.

Või uuri lähemalt Kindlustusesti kodulehelt: www.kindlustusest.ee/reisikindlustus

.