Väldi ootamatuid kulusid!

Kindlustusesti kindlustusspetsialistid räägivad ja annavad nõu

Kuidas sügistormidele rahuliku südamega vastu minna?

kodukindlustus

Sügistormid ei ole päris kindlasti enam mägede taga, seega on juba praegu asjakohane rääkida mitmetest sügisega seotud ohuteguritest – näiteks sellest, mida võivad endaga kaasa tuua tugevad tuuled või vihmasadu. Ning kuidas tagada, et sinu kodu küttesüsteem oleks algaval kütteperioodil ohutu? Selgitame ka põhjalikumalt, mida eramaja kodukindlustuse puhul peaks silmas pidama.

(veel …)

Kas teadsid, et suitsuandur ei ole vingugaasiandur?

Alates Kodukindlustus I Suitsuandur2009. aasta 1. juulist on suitsuanduri kodudesse paigaldamine olnud kõikidele Eesti elanikele kohustuslik. Inimestele, kes kodudes gaasiseadmeid kasutavad (gaasipliidid, -boilerid ja nii edasi), muutub varsti kohustuslikuks aga ka vingugaasiandur. Mis asi see on? Kas juba olemasolev suitsuandur ei mõõdagi vingugaasi? Kuidas need andurid erinevad on? (veel …)

Milleks on vaja kodukindlustusele vastutuskindlustust?

Poiss rattagaKas oled soovinud perega koos viibides, et aegajalt tahaksid juurde lisakindlust? Sul on oluline teada, millega tegelevad lapsed, kui oled ise parajasti tööl või pliidi ääres süüa tegemas. Sa ei saa paigaldada lastele külge kaamerat. Küll aga saad neid õpetada olema ettevaatlikud ning paluda rattaga sõitmisel kanda kiivrit. Vahel jääb ka sellest väheseks, sest laste maailm on lõbus ja täis mitmesuguseid avastusi.

(veel …)

Kas torm on torm?

Meie armastatud maailmarändurid Tätte ja Matvere on laulnud kuulsaks fraasi:” Tuulesuund on Nord, nüüd on minu kord teha tormi Sinu südames.” See teeb südame soojaks. Samas, kui tuulesuund on juba nii Nord, et sellest tulenev torm hakkab kahjustama meie vara – kodu, autot, aeda, siis see võtab pigem südame alt külmaks. Igasugune kahju, mis tekib, on alati ebameeldiv ja ehmatav. Kindlasti ei meenu sellisel hetkel kindlustus esimeses järjekorras, küll aga ühel hetkel kindlasti. Kuidas siis ikkagi on? Kas tekkinud kahju hüvitatakse või mitte? (veel …)

Kodukindlustuses asenduseluruumide lisakaitse poolt või vastu?

Enamuse inimeste jaoks on selle aasta 20.jaanuari öösel toimunud sündmus unustatud. Kuid Süsta tänava kortermaja elanikud, kes elasid sel ööl üle majas toimunud plahvatuse, pole seda ööd unustanud.  Täna, umbes 8 kuud hiljem, pääsevad plahvatusmaja elanikud lõpuks koju. 8 kuud hiljem – see on mõtlemapanevalt pikk aeg. (veel …)

Kindlustus: kõige rohkem kahju teeb vesi

Hansapanga varakindlustuse andmetel on kõige rohkem kodudes veekahjudega seotud õnnetusi ja üle poole neist on naabri põhjustatud.

Tervelt 54 protsenti kõigist korterikasko kahjudest 2009. ja 2010. aastal olid naabri põhjustatud, 8 protsendi puhul oli tegu torustiku lekkega ja sama sageli uputas korteriomanik ise naabreid.

Teisel kohal kõigis varakakahju liikidest olid murdvargused.

Kahju suuruse järgi juhtisid edetabelit aga tulekahjud, millele järgnes torm.

Selle talve suure mure, katuste sisselangemise korral kindlustus ei aita, sest ei käsitle seda, kui ootamatut sündmust. Jääpurikate langemise korral korvab aga kindlustus kolmandale isikule tekitatud kahju.

Swedbanki varakindlustuse tegevjuhi Ivika Torpeli sõnul ei vali praegu vaid kolmandik kodu kindlustajatest sisustus- ja vastustuskindlustust, mis selliste õnnetuste puhul aitab. See näitab, et teadlikkus kodu kindlustamisel on kasvanud ja enam ei kindlustata pelgalt nelja seina.

Allikas: www.tarbija24.ee

Süsta tänava majas veel remonti ei tehta

Eelmisel nädalal Koplis Süsta tänaval gaasiplahvatuses tõsiselt kannatada saanud majas ei ole täna veel vajalike remonditöödega alustatud, remonditööd peab korraldama kindlustusfirma Salva Kindlustus, kellele ühistu kindlustusraha maksis.

Süsta 14 maja korteriühistu juhatuse liige Karmen Pai ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et tema ei tea veel, millal kindlustusfirma tööd ette võtab. Pai sõnul on näiteks tema esimesel korrusel asuvas korteris toasooja 17 kraadi, vahendavad ERR Uudised.

Maja esimese trepikoja inimesed, kelle korterid plahvatuses kannatada ei saanud on aga hämmingus, miks ei ole senini vineeriga kaetud plahvatuse tagajärjel klaasideta jäänud aknaid või kaetud kasvõi kilega plahvatuses tekkinud auke seintes.

Sünoptikud lubavad lähipäeviks tuult kuni 25 meetrit sekundis, mistõttu majaelanikud kardavad majaseisukorra tõttu külmumist.

Allikas: www.delfi.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar: (veel …)

Tallinnas toimus elumajas plahvatus

Häirekeskus sai teate plahvatusest Süsta tänaval asuvas kortermajas kell 2.20. Plahvatuse tagajärjel hävines kolmekordse elumaja ühe trepikoja kolmas korrus ja pööninguosa. Päästetöötajad evakueerisid majast 32 inimest.

Allikas: www.tallinnapostimees.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar:

Kindlustuse seisukohalt on tegemist juhtumiga, mis omab sündmuse põhjustanud kindlustusvõtja jaoks päris päris keerulist olukorda. Alustuseks tuleks kindlasti uurida, kas kindlustusseltsi tulerisk katab ka plahvatusest tekkiva kahju. Üljuhul on see kindlustusseltsidel standardkaitsena olemas. Kindlasti võib aga rolli hakata mängima sündmuse tegelik põhjus. Kas tegemist oli lihtsalt näiteks kodugaasi ballooni plahvatusega või hoopis kodus (ebaseaduslikult) hoitud lõhkeainest toimunud plahvatusega. (veel …)