Nutikad kindlustusvalikud

Siit leiad parimate kindlustusproffide nõuandeid Sinu jaoks olulistel teemadel.

Mida aitab hüvitada kaskokindlustus?

 

Iga sõiduki omanik teab, et kohustusliku liikluskindlustuseta  ei ole liikluses osalemine lubatud. Paraku ei piisa sõidukikahjude hüvitamisel üksnes liikluskindlustusest. Kokkupõrkes metsloomaga peate sõidukiga seotud kahjud ise tasuma. Sellistes olukordades soovitame vabatahtlikku sõidukikindlustust ehk üldlevinud nimega kaskokindlustuse kaitset. 

(veel …)

Kui plaanid puhkuse ajal rentida auto?

autoga-reisimaVälisriigis sõidukit rentides tasuks eelnevalt tutvuda rendileandja tingimustega. Reeglina tagastatakse auto täispaagiga, muidu võidakse rakendada lisatasu. Samuti võidakse küsida noore juhi või lisajuhi kasutamisel täiendavat tasu. Tasub uurida, kas rendisõidukiga läbitavad kilomeetrid on piiratud ja millal ning kuhu tagastada sõiduk. Auto tagastamine väljaspool tööaega võib tõsta rendisõiduki hinda.

Autot rentides oleks hea teada, millised juhtumid on kaitstud ning milliseid omavastutusi kindlustusjuhtumite korral kohaldatakse. Sul on võimalus osta lisakaitse varguse vastu, klaasikaitse, autopõhja kaitse, isiklike asjade kaitse jne. Samas pead arvestama, et iga kindlustuskaitsega suureneb rendihind. Reisikindlustusega saad osta lisakaitse (hüvitislimiidiga kuni 1500 €), mis katab kahjude korral renditud sõiduki omavastutuse. (veel …)

5 kindlustust, mida peaksid suvel kindlasti tegema

Suve muretuks nautimiseks panime kokku viis kõige olulisemat kindlustust, mis Sul kindlasti võiks olla. Loe ja vaata, kas Sul on vajalikud katted olemas või peaksid kiiremas korras kindlustuse peale tegema?

1. Kas Su linna- ja suvekodud on ikka turvatud?

Suvi on aeg, mil väga paljud on kolinud lühemaks või pikemaks ajaks põhikohaga maale. Eks ta õige ole, sest just suvised pikad päevad, soojad ilmad ning rahulikum tööelu võimaldab nautida maaelu maksimaalselt.

Sel ajal, kui oled maal, on oluline Su linnakodu turvalisus. Kui tagasi põhikohaga linna kolid, siis muutub väärtuslikuks suvekodu kindlustamine.

Vaata üle või kindlusta oma kodu selliselt, et sel oleksid katted ootamatute veekahjustuste, varguste, tehnosüsteemide purunemise ja kodutehnika rikete, mis on tingitud elektrisüsteemi üle- või alapingest, vastu. Suvisel ja varasügisesel ajal on aktuaalsed äikesetormid, langevad puud ning üleujutused, kuid nende kaitsed ei pruugi olla põhiriskidega kodukindlustuses. Kodu täielikuks kaitsmiseks vali laiem kindlustuskaitse. Nii tagad sügisel meeldiva koju tagasituleku.

Tee kodukindlustuse päring.

#

2. Suvel liigud autoga palju rohkem

Suvi on liikumise aeg. Toimub mitmeid erinevaid üritusi ja festivale, mis Sind mööda kaunist Eestimaad ringi sõitma panevad. Pikad sõidud, öösiti koju tagasiminek, metsloomad ning autosid täis parklad rannaäärsetes piirkondades on soodustatud põhjused õnnetuste tekkeks.

Kaskokindlustus kaitseb Sind just sellistel juhtudel, kus kahju sõidukile on tehtud Sinu enda süül või kui pole süüdlast võimalik tuvastada. Tänu kaskokindlustusele saad kiiresti taastada tavapärase elurütmi ega pea oma suvesse lisamuresid või -kulusid tooma.

Tee kaskokindlustuse päring.

#

3. Aktiivsem eluviis toob kaasa ka rohkem õnnetusi

Paraku on suvine aktiivne eluviis, pidev ringi liikumine ja seikluslikkus allikaks ka erinevatele õnnetustele. Seikluspargid, veesport, rulluisutamine jne – need kõik on toredad tegevused, kuniks juhtub õnnetus.

Selleks, et end ootamatute kulutuste eest kaitsta, tasub teha õnnetusjuhtumikindlustuse. Tänu sellele saad tagada endale hüvitise, kui vigastus või töövõimetus on põhjustatud läbi õnnetuse. Võimalus kombineerida endale sobivaimad hüvitised muudab kindlustuse mugavaks. Näiteks saad poliisi lisada ka päevarahasid, ravikulude hüvitamist jms.

Tee õnnetusjuhtumikindlustuse päring.

#

4. Reisid lähemale ja kaugemale

Reisides oled Sa tõenäoliselt eriti hoolikas nii oma tervise kui üldiste plaanidega. Siiski pole vahet, kas reis toimub Lätti või Kreekasse, reisikindlustus võiks Sul ikkagi olla. Eesti-siseste reiside reisitõrkekindlustus muudab ka siseturismi reisija jaoks turvalisemaks.

Reisikindlustust sõlmides kontrolli, kas see katab kõiki Sinu tegelikke vajadusi ning soove. Meditsiinikaitse on seal alati, kuid uuri kaitseid seoses koroonaga ehk mida ja mis mahus hüvitatakse, kui peaksid nakatuma koroonasse. Lennukiga reisides võiks kaitsel olla ka reisitõrge ning pagas juures.

Tee reisikindlustuse päring.

#

5. Kaasaskantava vara kindlustus

Kas teadsid, et saad oma kaasaskantava vara, sh süle- ja tahvelarvuti, fotokaamera ja telefoni ära kindlustada? Statistika näitab, et suvisel ajal juhtub just nende seadmetega kõige rohkem õnnetusi, sest neid kantakse kaasas, need kukuvad ja kuumenevad, saavad veekahjustusi jne.

Kodukontorid ja suvilas töötamised on atraktiivsed, aga keegi ei taha seadmetega juhtunud äparduste tõttu lisakulutusi. Kaasaskantava vara kindlustamisel saad südamerahuga nautida oma seadmete kaasa võtmist kuhu iganes!

Tee kaasaskantava vara kindlustamise päring.

#

Sa pole kindel, kas Sinu praegused kindlustused katavad piisavalt Su tegelikke riske ja vajadusi? Äkki tekkis Sul hoopis küsimus või huvi mõne välja toodud kindlustuse vastu?

Võta meiega ühendust ning arutame lähemalt!

Kirjuta meile info@kindlustusest.ee või helista 12 555.

Hoolime koos!

7 nõuannet autovarguse ärahoidmiseks

Läinud aastal kasvasid hüppeliselt kallimate sõidukimarkide vargused, mis pani kindlustusseltse võtma kasutusele kõrgendatud turvanõuded.

Autovargused pannakse toime nii avalikes parklates kui ka kodudest varastatud autovõtmetega. Kindlasti ei tohiks jätta autosse kodu- ega teiste sõidukite võtmeid.

(veel …)

Novembris suureneb teekatetel jäiteoht

Autojuhid peaksid olema valmis lume tulekuks, sest lähipäevadel on oodata  öökülma -1..-7°C.

Temperatuuri järsk kõikumine toob kaasa teekattele jäite ehk niinimetatud musta jää. Samuti sagenevad esimese lume tulekuga liiklusõnnetusjuhtumid.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika järgi kasvab  liikluskindlustuse juhtumite arv teekatte jäite ehk niinimetatud musta jää tulekuga. Kuna Eestis on lubatud naastrehvide kasutamine 15.oktoobrist kuni 31.märtsini, siis tasuks mõelda talverehvide vahetamise peale.

(veel …)

Millal on kindlustusseltsil õigus kasko hüvitamisest keelduda?

Lugeja küsimus: „Sõiduk sõitis teelt välja vastu liiklusmärki. Politseid ei teavitatud ning kindlustusandja keeldus kahju hüvitamast kaskokindlustuse alt põhjendusega, et liiklusõnnetust ei vormistatud korrektselt. Kas antud keeldumine tundub tavapärane?”

Vastab LEXTAL-i advokaadibüroo vandeadvokaat Olavi-Jüri LuikLiiklusseaduse § 169 lg 4 sätestab: Liiklusõnnetusest ei ole vaja politseile teatada, kui on täidetud kõik järgmised tingimused:
1) inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud või liiklusõnnetuses osalenud inimesed ei nõua ise oma tervise kontrolli; (veel …)

Vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik vastab tarbijale

Lugeja küsimus: “Mul oli auto kindlustatud kaskokindlustusega. Toimus liiklusõnnetus ja kindlustusandja väljastas mulle garantiikirja, milles pannakse mulle, kui kliendile, tingimuseks, et kahju hüvitamine toimub ainult peale maksekorralduse esitamist kindlustusseltsile. Kas see on korrektne, et kindlustusselts seab peale kahjujuhtumi suuruse selgeks tegemist sellised piirangud ja mitte ei hüvita kahju koheselt kindlustusvõtjale.”

(veel …)

Ununenud rehvivahetuse tagajärjed

Esimene õrn lumehoiatus ja -kiht on reedese seisuga staatuses – TEHTUD! Talv ning rehvivahetus tulevad aga alati ootamatult ja esimese lumega koos. Soov rehve vahetada, sulab aga sama kiiresti, kui esimene lumekirme. Siiski oleks see töö mõistlik teha ära esimesel võimalusel. Kuniks veel aeg ja ……elu.

Mis siis kui ununeb? Kui kalender näitab aga juba 2.detsembrit (veel …)

Lumi lömastas mitmeid autosid – kas kindlustus maksab need kinni?

Raske sulalumi on juba palju pahandust teinud – vajutanud ainuüksi viimase ööpäeva jooksul üle Eesti puruks vähemalt 14 majakatust ja katuselt kukkudes lõhkunud mitmeid ja mitmeid autosid.

Kuidas kindlustusele sellistel puhkudel loota saab?

Need inimesed, kellel on tehtud Kaskokindlustus, saavad olla mureta, sest kindlustus katab kahjud. Tuleb ainult pöörduda kindlustuse poole, selgitas If kindlustuse kommunikatsioonijuht Eva-Grete Aljas.

Need inimesed, kellel Kaskokindlustust pole, peavad kahjud ise korvama ja saavad hiljem pöörduda ka majaomaniku poole.

Allikas: www.sloleht.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar:

Katuselt langeva lume ja jää osas ei pruugi siiski kõik olla nii lihtne, kui esialgu paistab. Autoomanik, kes on autole ostnud kaskokindlustuse võib küll rahulikumalt hingata, kuid siiski tasub kindlustusleping lahti lüüa ja see täpselt läbi lugeda. Mitte kõigil kindlustusandjatele ei ole võimalik katuselt langeva lume ja jää kahju viia kaskokindlustuse alla, sest tingimused ei kata kahjusid, mis ei ole tõlgendatavad kui liiklusõnnetus või kui loodusnähtus. Seega tuleks siin olla vägagi tähelepanelik.

Veidi raskem võib aga olla selline juhtum, kus õhtul koju tulles pargite auto oma koduakna alla ja hommikul tööle asudes leiate auto lumehunniku alt üpris kurvas seisus. Kui olete ise maja omanik, siis võib selts lugeda sündmust kui iseendale kahju tekitamisena. Peab ju majaomanik seisma hea selle eest, et maja haldamisega oleks tagatud kõikide isikute ja nendega seotud vara turvalisus. Iseenda vastu ei ole võimalik hüvitisnõuet esitada, kui ei ole võetud tarvitusele meetmeid ohu ärahoidmiseks. Ja kui ka autol on kaskokindlustus, siis võib selts sellises olukorras teha otsuse, mis ei pruugi sugugi hüvitada auto remondiga seotud kulusid.

Kui aga olete näiteks korteriühistu liige, siis olukorras, kus ühistu hoone katuselt langev lumi on lömastanud ühistu territooriumil oleva teile kuuluva sõiduki, on võimalik esitada nõue oma auto remondi osas korteriühistu vastu. Ettenägelik korteriühistu on oma riskid maandanud nii vara kui vastutuskindlustuse osas ja siin tuleb korteriühistu vastutuskindlustus ühistule appi kahjusid kandma. Kui aga ühistul vastutuskindlustus puudub, siis sõltub paljugi ühistu võimalustest nimetatud kulusid kanda.

Seega endiselt ei ole parima kindlustuslepingu tunnuseks mitte kõige odavam hind vaid ikka kindlustuslepingu sisu ja saadava kaitse suurus. Kuna kõik kindlustusjuhtumid on ikkagi ootamatud ja ettenägematud, siis ei saa kunagi võtta otsustuskriteeriumiks seda, et varem pole teil selliseid või analoogseid kahjujuhtumeid olnud. Nagu ka 2005 aasta jaanuaritorm, on tänavuse talve suur lumi samuti veidi ootamatu olukord, mille tagajärgede vältimiseks või vähendamiseks saab ise paljugi ära teha.

Ettemõtlemiseni!

Tallinn: lumevallid veetakse ära vaid liiklust segavatest kohtadest

Ehkki Tallinnas kinnitatakse, et tee ääres kõrguvad lumevallid liiklejaid ohtu ei sea, peavad kindlustusfirmad sageli tegelema plekimõlkimiste ning jäätunud vallidele otsa sõitnud klientidega.

Raepressi teatel veeti eile Tallinnast välja 625 kantmeetrit lund. Samas mahus veetakse lund kogumiskohtadesse peaaegu iga päev. Siiski tõdeb Raepressi pressiesindaja Jaan Rõõmussaar, et kuna lund on nii palju, siis kõike linnast välja vedama ei hakata.

“Veetakse ära sealt, kus see segab liiklust,” ütleb ta. Näiteks puhastatakse lumevallidest kitsamad tänavad, kus muidu liikuma ei mahuks. Ülejäänud, mis liiklust otseselt ei sega ja endast ohtu ei kujuta, jäetakse tänavatele kevadilmu ootama.

Allikas www.ohtuleht.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar: (veel …)