Lennureisile minnes tasub teada oma õigusi!

lennureisLisaks reisikindlustusele tasub teada ka Euroopa Liidu kodanike tarbija õigusi, et reisides kiiresti ja mugavalt soovitud sihtkohta jõuda. Kui reisija on õigeaegselt registreerunud planeeritavale lennureisile ja tal on kaasas lennule kinnitatud broneering, siis kehtivad EL liikmesriigi lennujaamades nii väljuvatele kui saabuvatele lendudele reisija õigused. Samuti laienevad lennureisija õigused väljaspool EL asuvast lennujaamast saabuvatele lendudele, kui teenindajaks on liikmesriigi lennuettevõtja.

Continue reading

Mees süütas kindlustusfirmas ostukärusse paigutatud lõhkekeha

Põhja-Austraalias Darwinis sai omavalmistatud lõhkekeha plahvatuses vigastada vähemalt 15 inimest.

Mees lükkas Darwinis asuva kindlustusfirma Territory Insurance Office uksest sisse ostukäru, milles olid ilutulestiku raketid ja kütusekanistrid, ning pani sellele tule otsa, kirjutab News.com.au.

See, mis järgnes, oli kohutav: karjuvad ja leekides inimesed püüdsid elu eest minema joosta. Vähemalt 15 inimest sai lõhkeseadeldise plahvatuses vigastada. Continue reading

Süsta tänava majas veel remonti ei tehta

Eelmisel nädalal Koplis Süsta tänaval gaasiplahvatuses tõsiselt kannatada saanud majas ei ole täna veel vajalike remonditöödega alustatud, remonditööd peab korraldama kindlustusfirma Salva Kindlustus, kellele ühistu kindlustusraha maksis.

Süsta 14 maja korteriühistu juhatuse liige Karmen Pai ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et tema ei tea veel, millal kindlustusfirma tööd ette võtab. Pai sõnul on näiteks tema esimesel korrusel asuvas korteris toasooja 17 kraadi, vahendavad ERR Uudised.

Maja esimese trepikoja inimesed, kelle korterid plahvatuses kannatada ei saanud on aga hämmingus, miks ei ole senini vineeriga kaetud plahvatuse tagajärjel klaasideta jäänud aknaid või kaetud kasvõi kilega plahvatuses tekkinud auke seintes.

Sünoptikud lubavad lähipäeviks tuult kuni 25 meetrit sekundis, mistõttu majaelanikud kardavad majaseisukorra tõttu külmumist.

Allikas: www.delfi.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar: Continue reading

Tallinnas toimus elumajas plahvatus

Häirekeskus sai teate plahvatusest Süsta tänaval asuvas kortermajas kell 2.20. Plahvatuse tagajärjel hävines kolmekordse elumaja ühe trepikoja kolmas korrus ja pööninguosa. Päästetöötajad evakueerisid majast 32 inimest.

Allikas: www.tallinnapostimees.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar:

Kindlustuse seisukohalt on tegemist juhtumiga, mis omab sündmuse põhjustanud kindlustusvõtja jaoks päris päris keerulist olukorda. Alustuseks tuleks kindlasti uurida, kas kindlustusseltsi tulerisk katab ka plahvatusest tekkiva kahju. Üljuhul on see kindlustusseltsidel standardkaitsena olemas. Kindlasti võib aga rolli hakata mängima sündmuse tegelik põhjus. Kas tegemist oli lihtsalt näiteks kodugaasi ballooni plahvatusega või hoopis kodus (ebaseaduslikult) hoitud lõhkeainest toimunud plahvatusega. Continue reading