Nüüd ka reisikindlustuse välistused kaitstud

reisikindlustuse kaitsedKui olete perega sõitmas reisile, siis tasub küsida reisikindlustuse juurde pakutavaid kaitseid ka varasemalt kindlustustingimustes välistuste alla kuulunud looduskatastroofi või terrorismi olukordadele.

Sellest aastast saab kindlustada ka looduskatastroofiga või terrorismi aktiga seotud riskide vastu. Soovitame pöörata tähelepanu kindlustusandja lepingu tingimustele, mis võivad olla väga erinevad. Kindlustusmaakler aitab Teil võrrelda kliendi vajadustest lähtuvalt kindlustustingimusi ja leida sobivaima lahenduse.

Reisikindlustuse ostmisel mõjutab kindlustusmakset sihtkoht ja teie kindlustusvajadus.  Kui olete minemas riskiohtlikku piirkonda, siis uurige lähemalt lisakaitseid nagu reisi katkestamine või tühistamine terroriakti või looduskatastroofi korral. Olenevalt reisi sihtkohast võib turismi kuurort kuuluda endiselt kõrgendatud terrorismi ohu tõttu välistuste hulka.

Reisi tühistamisel terroriakti tõttu tuleks arvestada kuni  15 kalendripäevase etteteatamisega enne reisi algust. Seega on oluline sõlmida reisikindlustus kohe peale piletite väljaostmist. Tavapäraselt hakkavad reisikindlustuse kaitsed kehtima 2-5 päeva möödudes alates lepingu sõlmimisest. Kuid eriolukordade kindlustamisel võidakse küsida kindlustuse sõlmimist juba 7 päeva jooksul peale reisi broneerimist.

Kui ostate kindlustuse kaitsega omal soovil reisist loobumiseks, siis tuleb tingimustest vaadata, kui palju varem peab kindlustusleping olema sõlmitud.

Nüüd pakuvad ka kohalikud kindlustusseltsid eriolukordades ravikulude ja arstiabi hüvitamist. Taas soovitame tutvuda kindlustusandja tingimustega, kas need riskid kuuluvad lisakaitse alla või kindlustuse põhipaketti.

Uuri lähemalt või küsi reisikindlustuse pakkumist: www.kindlustusest.ee/reisikindlustus