Millal rakendatakse sõidukitele liikluskindlustuse sundkindlustust?

sundkindlustusKõikidele liiklusregistris arvel olevatele sõidukitele ja haagistele tuleks sõlmida kohustuslik liikluskindlustus. Olenemata sellest, kas sõiduk osaleb liikluses või mitte, on alates 1. oktoobrist 2014 kehtima hakanud liikluskindlustuse seaduse alusel kohustus sõlmida liikluskindlustuse leping.

Liikluses mitte osaleval sõidukil ei pea olema lepingut kui viimase lepingu lõpust ei ole aasta möödas. Ülejäänud sõidukitele tuleb sõlmida vastavalt seadusele tähtajaline leping vahemikus 1 päev kuni 1 aasta.

Kui sõidukil ei ole kehtivat liikluskindlustuse lepingut, siis rakendatakse kindlustuskohustuse täitmine sundkindlustusega. Sundkindlustuse kindlustusmakse on tavalisest liikluskindlustusest kallim ja omavastutus võib olla kuni 640€.

Continue reading

Millest sõltub liikluskindlustuse hind?

Liikluskindlustuse hindKuigi kohustusliku liikluskindlustuse kaitse ulatus tuleneb liikluskindlustuse seadusest, annab liikluskindlustuse hinnavõrdlus erinevate kindlustusandjate puhul märkimisväärselt erineva tulemuse.

Kindlustusesti äriklientuuri ja kahjukäsitluse juht Gustav Dudkin kommenteerib: „Iga kindlustusselts otsustab ise, milliseid asjaolusid arvestatakse liikluskindlustuse hinna kujundamisel.“ Ta jätkab: “Kindlustusmaakleril  on suuremad eelised pakkumiste võrdlemiseks. Kui kindlustusselts pakub hinda enda portfelli põhjal, siis maakler näeb terviklikumat pilti. Kindlustusmaakleri kaudu saab mõne minutiga hinnavõrdluse koos soovituslike hinnapakkumistega parimatele kindlustusandjatele.”

Continue reading