Milline kindlustuskaitse kehtib terroriohu korral?

Kindlustusjuhtumiks ei peeta lennu või reisi tühistamist reisikorraldaja poolt seoses sihtriigi ebaturvalisusega  ning tasutud reisikulude hüvitamise suhtes tuleb pöörduda reisikorraldaja poole. Küll aga on võimalik eelnevalt kindlustusandjalt küsida, milliste tingimustega saab sõlmida kindlustuskaitse reisi tühistamiseks omal soovil või terrorismi ohu korra

Reisikindlustus ei kata reeglina kahju ega kulutusi, mis on põhjustatud ülestõusust, kodusõjast, rahvarahutusest, terrorismist või diversioonist. Kui olete juba rahutuste piirkonnas (nt Egiptuses), siis tuleb Teil leida enda jõududega uued lennupiletid ning nõue hiljem esitada reisifirmale. Kindlustusandjad uusi pileteid ei organiseeri ega ka hüvita.

Juhul, kui Te pole veel reisile jõudnud ja reis tühistatakse, siis on Teil võimalus katkestada kindlustuspoliis ja küsida kasutamata kindlustusperioodi eest raha tagasi. Selle jaoks tuleb saata oma maaklerile avaldus.

Kas saan reisi ka omal soovil tühistada?

Lisaks reisikindlustusele on võimalik vormistada ka reisitõrke lisakaitse või omal soovil tühistamise lisakaitse, kuid oluline on, et kindlustus oleks ostetud hiljemalt 48 tunni või 3 päeva jooksul peale esialgse lennupileti ostmist või reisipaketi broneerimist (olenevalt kindlustusettevõtte tingimustest). „Omal soovil tühistamine“ annab kindlustuskaitse ka ootamatusteks, mida ei hüvitata tavapärase reisitõrkekindlustuse raames – näiteks lemmiklooma haigestumine, äkitselt saabunud edasilükkamatu tööülesanne või tüli reisikaaslasega. Reisi on võimalik tühistada hiljemalt 72 tundi enne reisi algust.

Soovitame võimalikult varakult võrrelda erinevate kindlustusandjate pakutavaid kindlustuskaitseid ja sõlmida reisikindlustus koos pakutavate lisariskidega. Kindlustuspoliis hakkab kehtima alles mõned päevad peale reisikindlustuse sõlmimist.

Sõda, terrorism, looduskatastroof. Kui töö või uudishimu viib teid riskiohtlikku piirkonda, siis keelduvad kindlustamast enamus seltse nii meilt kui mujalt. Siis on abiks ihiBUPA reisikindlustus, kelle kaudu oleme kindlustanud nii ajakirjanikke Afganistanis, kui päästjaid suurte katastroofide piirkondades.
Lähemalt saab lugeda erinevate lisariskide kohta . . . 

Küsi pakkumist oma maaklerilt või saada päring: www.kindlustusest.ee/reisikindlustus