Millal aitab reisitõrke kindlustus?

reisitõrke kindlustus

Viimastel aastatel on sagenenud rahutused populaarsetes reisisihtkohtades. Sujuva puhkuse tagamiseks on vaja teada enda tarbijaõigusi. Samuti tuleb reisikindlustus sõlmida võimalikult varakult ja eelnevalt  tutvuda tähelepanelikult lepingu tingimustega.

Kõige olulisem on sõlmida reisikindlustus koos reisitõrke kaitsega, mis on sõlmitud kolme päeva jooksul alates lennupiletite või puhkusepaketi ostmisest (sealhulgas esimese osamakse tasumisest).

Planeeritud reisist loobumiseks terrorismi akti või rahvarahutuse tõttu peab eelkõige lennupiletite vahetamiseks pöörduma reisibüroo või lennufirma poole. Teil on  õigus küsida pileteid teisele perioodile või teise sihtkohta. Kui soovitud pileteid ei õnnestunud saada, siis tuleks reisi tühistamisel pöörduda hüvitise saamiseks kindlustusandja poole.

Kindlustusseltside tingimused on erinevad ja reisi katkemise kaitse alla ei kuulu tavaliselt sõda või rahvarahutused. Küll aga on võimalik eelnevalt kindlustusandjalt küsida, milliste tingimustega saab sõlmida lisakaitse reisi tühistamiseks omal soovil või terrorismi ohu korral. Kindlasti tasuks pöörata tähelepanu lepingu tingimusele, millal hakkab reisitõrke kindlustuskaitse kehtima.

Millal saab küsida lennufirmalt hüvitist?

Lennu tühistatamisel või hilinemisel lennuettevõtja poolt on võimalik küsida hüvitist või hoolitsust, kui tegemist ei olnud erakorraliste asjaoludega. Vähemalt kaks tundi kestnud ooteaja puhul on õigus saada sööki ja tasuta telefonikõnet. Olenevalt sellest, kui kaua lend hilineb, saab reisija küsida lennupiletite raha tagastamist või loobuda reisist. Kui lend lükatakse järgmisele päevale, siis tuleb küsida lisaks majutust.

Kui olete juba rahutuste piirkonnas, siis on abiks Välisministeerium, kes aitab leida lahendused turvaliselt koju jõudmiseks. Reeglina tuleb endal soetada uued lennupiletid ning esitada hiljem nõue reisifirmale või kindlustusandjale. Siingi on oluline teada millistel tingimustel kindlustusandjad hüvitavad uusi pileteid.

Reisikindlustust kalkuleeri: www.kindlustusest.ee/reisikindlustus