Kuidas kaitsta torusid külmumise eest?

Teid ootab ees suusareis ja kodu jääb mõneks ajaks tühjaks. Te ei oska ette prognoosida, mis juhtub äraolekul ilmaga? Kui külm taandub järsult, on oht torude külmumiseks. Mida teha?

Torude külmumist tasub karta kui torustik ei ole paigaldatud allapoole maapinna külmumise piiri. Siinkohal aitab torustiku isoleerimine või küttekaabli paigaldamine.

Sageli saab torustiku külmumine alguse veemõõdu-sõlmedest, mis asuvad reeglina keldris. Seega tasub kontrollida, et temperatuur ei langeks alla nulli. Vajadusel tuleks ruumide soojustamiseks leida lahendused kas ajutise küttekeha paigaldamisega või lisasoojustusega (näiteks mõelda keldriakende kinnikatmisele).

Torude külmumist aitab ära hoida kütte ja radiaatori kraanide lahtijätmine. Ekstreemsematel juhtudel on jäetud ka veekraanist vesi nirisema, kuigi pikemalt kodust eemalviibiimise puhul seda ei soovita!

Vaatamata kõigele eeltood abinõudele võib õnnetus siiski juhtuda. Sellisel juhul on ettenägelik peremees võib-olla hankinud endale ka hea kaitsega kindlustuspoliisi. Selge on see, et ükski kindlustuspoliis ei hoia õnnetust ära, küll aga aitab leevendada tekkinud kahju tagajärjel tehtavaid kulutusi. Kui kindlustuslepingut osta, siis kindlasti tasub kas ise veidi rohkem vaeva näha ja kindlustustingimusi uurida või pidada nõu oma kindlustusmaakleriga, kuidas olemasolev kindlustusleping torustiku külmumise tagajärjel tekkinud kahju aitab korvata. Kas hüvitatakse ainult külmunud torustikust väljavoolanud vee tagajärjel tekkinud kahju või aitab kindlustus katta ka külmunud süsteemi enda parandamise kulud? Kas eramaja küttekatla automaatika ootamatu pururnemine või hävimine on vastavalt tingimustele ikka kindlustusjuhtumiks?

Kokkuvõteks tasub külmade ilmade saabudes teha endale selgeks lisaks kütte-, vee- või kanalisatsioonisüsteemide soojustamisele, et kas ja millal saab tekkinud õnnetuses aidata kindlustus ja kui palju pead lootma vaid enda abile.

Kodukindlustuse pakkumist saad küsida meie kodulehelt: www.kindlustusest.ee/kodukindlustus

Kindlalt talvele vastu astudes!

Kindlustusest Kindlustusmaakler OÜ

torumees