Väldi ootamatuid kulusid!

Kindlustusesti kindlustusspetsialistid räägivad ja annavad nõu

Lumi lömastas mitmeid autosid – kas kindlustus maksab need kinni?

Raske sulalumi on juba palju pahandust teinud – vajutanud ainuüksi viimase ööpäeva jooksul üle Eesti puruks vähemalt 14 majakatust ja katuselt kukkudes lõhkunud mitmeid ja mitmeid autosid.

Kuidas kindlustusele sellistel puhkudel loota saab?

Need inimesed, kellel on tehtud Kaskokindlustus, saavad olla mureta, sest kindlustus katab kahjud. Tuleb ainult pöörduda kindlustuse poole, selgitas If kindlustuse kommunikatsioonijuht Eva-Grete Aljas.

Need inimesed, kellel Kaskokindlustust pole, peavad kahjud ise korvama ja saavad hiljem pöörduda ka majaomaniku poole.

Allikas: www.sloleht.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar:

Katuselt langeva lume ja jää osas ei pruugi siiski kõik olla nii lihtne, kui esialgu paistab. Autoomanik, kes on autole ostnud kaskokindlustuse võib küll rahulikumalt hingata, kuid siiski tasub kindlustusleping lahti lüüa ja see täpselt läbi lugeda. Mitte kõigil kindlustusandjatele ei ole võimalik katuselt langeva lume ja jää kahju viia kaskokindlustuse alla, sest tingimused ei kata kahjusid, mis ei ole tõlgendatavad kui liiklusõnnetus või kui loodusnähtus. Seega tuleks siin olla vägagi tähelepanelik.

Veidi raskem võib aga olla selline juhtum, kus õhtul koju tulles pargite auto oma koduakna alla ja hommikul tööle asudes leiate auto lumehunniku alt üpris kurvas seisus. Kui olete ise maja omanik, siis võib selts lugeda sündmust kui iseendale kahju tekitamisena. Peab ju majaomanik seisma hea selle eest, et maja haldamisega oleks tagatud kõikide isikute ja nendega seotud vara turvalisus. Iseenda vastu ei ole võimalik hüvitisnõuet esitada, kui ei ole võetud tarvitusele meetmeid ohu ärahoidmiseks. Ja kui ka autol on kaskokindlustus, siis võib selts sellises olukorras teha otsuse, mis ei pruugi sugugi hüvitada auto remondiga seotud kulusid.

Kui aga olete näiteks korteriühistu liige, siis olukorras, kus ühistu hoone katuselt langev lumi on lömastanud ühistu territooriumil oleva teile kuuluva sõiduki, on võimalik esitada nõue oma auto remondi osas korteriühistu vastu. Ettenägelik korteriühistu on oma riskid maandanud nii vara kui vastutuskindlustuse osas ja siin tuleb korteriühistu vastutuskindlustus ühistule appi kahjusid kandma. Kui aga ühistul vastutuskindlustus puudub, siis sõltub paljugi ühistu võimalustest nimetatud kulusid kanda.

Seega endiselt ei ole parima kindlustuslepingu tunnuseks mitte kõige odavam hind vaid ikka kindlustuslepingu sisu ja saadava kaitse suurus. Kuna kõik kindlustusjuhtumid on ikkagi ootamatud ja ettenägematud, siis ei saa kunagi võtta otsustuskriteeriumiks seda, et varem pole teil selliseid või analoogseid kahjujuhtumeid olnud. Nagu ka 2005 aasta jaanuaritorm, on tänavuse talve suur lumi samuti veidi ootamatu olukord, mille tagajärgede vältimiseks või vähendamiseks saab ise paljugi ära teha.

Ettemõtlemiseni!