Väldi ootamatuid kulusid!

Kindlustusesti kindlustusspetsialistid räägivad ja annavad nõu

Süsta tänava majas veel remonti ei tehta

Eelmisel nädalal Koplis Süsta tänaval gaasiplahvatuses tõsiselt kannatada saanud majas ei ole täna veel vajalike remonditöödega alustatud, remonditööd peab korraldama kindlustusfirma Salva Kindlustus, kellele ühistu kindlustusraha maksis.

Süsta 14 maja korteriühistu juhatuse liige Karmen Pai ütles ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et tema ei tea veel, millal kindlustusfirma tööd ette võtab. Pai sõnul on näiteks tema esimesel korrusel asuvas korteris toasooja 17 kraadi, vahendavad ERR Uudised.

Maja esimese trepikoja inimesed, kelle korterid plahvatuses kannatada ei saanud on aga hämmingus, miks ei ole senini vineeriga kaetud plahvatuse tagajärjel klaasideta jäänud aknaid või kaetud kasvõi kilega plahvatuses tekkinud auke seintes.

Sünoptikud lubavad lähipäeviks tuult kuni 25 meetrit sekundis, mistõttu majaelanikud kardavad majaseisukorra tõttu külmumist.

Allikas: www.delfi.ee

KindlustusEst Kindlustusmaakler varakindlustustoodete spetsialisti Toomas Leinsaar`e kommentaar:

Üldlevinud on arusaam, et kindlustusselts tuleb järgmine päev kirve ja haamriga, ning hakkab maja taastama. Kindlustusselts üldjuhul on siiski remonditööde rahaline finantseerija. Remonditööde tegija leidmine on kindlustusvõtja ja kindlustusseltsi ühise koostöö tulemus. Kindlasti peab kindlustusvõtja siin olema aktiivsem pool. Kiire tegutsemine hoone või kodu taastamise alustamisel on oluline, et tagada inimestele kiiresti normaalsed elamistingimused ja samas ka ära hoida kahju edasist suurenemist. Kindlustusvõtja ja kindlustusandja peaksid siin olema tihedas kontaktis, selgitamaks, milliste töödega saaks alustada ja mida ette võtta, et kahju hilisemalt veel ei suureneks.

Kui on seltsile välja pakutud nii tööde teostaja kui ka on saadud kätte esialgsed hinnangud tööde mahu ja maksumuse ulatuses, on edasine juba seltsi poolne tegevus. Üldjuhul peaksid kindlustusseltsi spetsialistid suutma võimalikult kiirelt hinnata taastamis-remonditööde mahu ja võimaliku rahalise väärtuse. Samuti tööde koheseks alustamiseks finantseerima ehitajat teatud osas hüvitatavast kahjusummast. Vale on arusaam, et taastamistöid ei saa või ei tohi enne alustada, kui lõplikud hüvitussummad pole paika vaieldud. Selline lähenemine on pigem kindlustuse ideoloogiale vastanduv, kui seda toetav.

Soovitaksime kahju kannatajal aktiivsemalt ja konkreetsete ettepanekutega pöörduda oma kindlustusandja poole ning samas alustada ka taastamistöödega, et hilisemat kahju suurenemist ära hoida.